lunch box

Lunch box – kuchenny must have

Najlepszym miejscem na spożywanie posiłków jest niezaprzeczalnie własne mieszkanie. Pyszne obiady, śniadania czy kolacje zazwyczaj spożywamy w kuchni, jadalni czy salonie. Czasem, w letnie dni, robiąc grilla przenosimy cały zestaw kuchennego wyposażenia na ogród czy taras, aby spożywać ciepłe posiłki na zewnątrz. nic nie zastąpi własnych czterech kątów do raczenia się zdrowym i pożywnym posiłkiem. Ale w domu nie spędzamy całego naszego czasu, dlatego z ratunkiem przychodzą nam lunch boxy. 

Lunchbox – obowiązkowelunchbox trzykomorowy
wyposażenie kuchenne

Lunch boxy to zestaw plastikowych pudełek, pojemników, które idealnie nadają się do przechowywania i transportowania posiłków. Przecież większość dania najczęściej spędzamy poza domem. Wyjeżdżając do pracy warto zaopatrzyć się w owe pojemniki, dzięki którym  możliwe będzie zjedzenie przygotowanego obiadu czy kanapek, lub innych potraw w dowolnym miejscu w biurze czy specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Istnieją różne rodzaje pojemników zwanych lunch boxami. Najpopularniejsze są te przeznaczone na zestaw obiadowy, wówczas składają się z kilku odrębnych komór na poszczególne elementy obiadu, jak ziemniaki, surówkę, ryż, mięso lub rybę. Dzięki podziałowi poszczególne składniki obiadu nie będą się ze sobą mieszały i zachowają nienaruszony układ posiłku, dokładnie tak jakbyśmy jedli go bezpośrednio z talerza. Innym rodzajem lunchboxa są specjalne pojemniki, w których możemy zamykać sałatki, dania sypkie z kasz, ryżu ale także zupy. Szczelne zamknięcia pozwalają zabierać ze sobą ulubione zupy przygotowane wcześniej w domu, dzięki temu w czasie pracy można bez przeszkód spożyć zdrowy i smaczny posiłek. Lunchboxy są także przystosowane do pakowania kanapek, owoców, i innych smakołyków.

Lunch box to wygoda

Lunch box, jak już wspomnieliśmy, służy do przechowywania i przewożenia ze sobą jedzenia. Najczęściej zabieramy go do pracy, do szkoły oraz na wycieczki. Pudełka te są tak skonstruowane, że nadają się do mrożenia i podgrzewania. Żywność można bez problemu razem z pudełkiem schować do zamrażarki i wyjąć kiedy będzie taka potrzeba. Można stworzyć zapas posiłków podczas weekendu, aby w ciągu tygodnia zabierać go ze sobą do pracy. Z drugiej strony, jeśli posiadamy dostęp do kuchenki mikrofalowej, lunchbox można z posiłkiem włożyć do mikrofalówki i podgrzać swój obiad, jeśli tego wymaga. W bardzo krótkim czasie otrzymujemy smaczne, pożywne i pełnowartościowe posiłki, które dadzą nam energię do dalszej pracy lub nauki.

lunch box

Solidne wykonanie

Dobry lunch box musi być solidnie wykonany. Możliwość wkładania do zamrażarki oraz wkładania do mikrofalówki to podstawowe cechy, które musi spełnić. Materiał musi być wolny od szkodliwych substancji i być przystosowany do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Co bardzo ważne, lunchbox musi posiadać solidne i szczelne zamknięcie. Najczęściej wieczka zamykane są na specjalne zatrzaski, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można otworzyć i zamknąć pojemnik. Szczególnie dotyczy to posiłków płynnych jak zupy, owsianki. Taki pojemnik wyposażony jest w specjalną uszczelkę, która szczelnie wypełnia luki pomiędzy rantem pudełka a wieczkiem. Tutaj możesz zapoznać się z przykładami pojemników na żywność. Markowe produkty będą służyć przez lata. Są odporne na uszkodzenia. Specjalny otwór na wieczku służy do zwalniania go podczas podgrzewania jedzenie w kuchence. Przy wyborze odpowiedniego lunchboxa dobrze jest spojrzeć na jego pojemność, aby dostosować ją do własnych potrzeb. Lepiej nie kupować produktu, który nie ma podanej pojemności, gdyż może okazać się zbyt mały, lub odwrotnie, za duży.