Do jakich obiektów wybrać gumowe maty?

Gumowe maty znajdują zastosowanie w wielu obiektach. Pozwalają one zachować naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort użytkowania. Na rynku znajdziemy bardzo bogaty asortyment tych produktów, dlatego bez trudu można je dostosować do potrzeb danego pomieszczenia oraz panujących tam warunków. Sprawdź, do jakich obiektów koniecznie należy wybrać gumowe maty i co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem.  Continue reading Do jakich obiektów wybrać gumowe maty?

Urządzamy pokój małego superbohatera!

Urządzenie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Zwłaszcza, jeśli w zamyśle jest stworzenie naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego pokoju tematycznego. W tym artykule zaprezentujemy, jak szybko i niewielkim kosztem można wykreować pokój dla małego fana komiksów oraz superbohaterów. Continue reading Urządzamy pokój małego superbohatera!

Biel w Twoim domu, czyli nowoczesny styl

Kolor biały na dobre podbił serca wszystkich miłośników aranżacji wnętrz oraz tych, którzy uwielbiają dobrze urządzone wnętrza. Biel nie tylko prezentuje się wspaniale, ale również doskonale współgra z naprawdę wieloma dodatkami. Białe dodatki takie jak lampy czy białe klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych,  to także świetne rozwiązanie, które z całą pewnością ożywią wnętrze Twojego domu, dodając mu niezwykłego designu.

Continue reading Biel w Twoim domu, czyli nowoczesny styl

Ogród zimowy – na co zwrócić uwagę?

Zimowe ogrody nazywane są również oranżeriami. Projekt takiego pomieszczenia może uatrakcyjnić wnętrze Twojego domu – musi być jednak odpowiednio zaplanowane. Co wziąć pod uwagę przy projektowaniu oranżerii? Sprawdź nasze rady poniżej.

Continue reading Ogród zimowy – na co zwrócić uwagę?

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Mała kuchnia to problem, z którym zmaga się wielu z nas. Na szczęście, istnieje kilka trików, dzięki którym możemy powiększyć optycznie kuchnię. Co zrobić, by to pomieszczenie wydawało się większe, niż jest w rzeczywistości? Sprawdź odpowiedź na to pytanie, czytając nasz tekst.

Continue reading Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Jak urządzić ogród zimowy?

Czym jest ogród zimowy?

Ogrodem zimowym określamy dodatkowe przeszklone pomieszczenie. Można zdecydować się na nie jeszcze podczas projektowania domu bądź dobudować je po jakimś czasie. Taki ogród może być całkowicie przeszklony bądź tylko częściowo. Ściśle przylega do budynku, dzięki czemu zazwyczaj jest traktowany jako jego przedłużenie lub jako kolejny pokój użytkowy. Ogród zimowy może pełnić najróżniejsze funkcje. Zaleca się dostosować jego urządzenie do własnych potrzeb. Wiele osób umieszcza w nim stół i tworzy tym samym jadalnię, w której może spotkać się z najbliższymi albo urządzać przyjęcia, inni powiększają nim salon, tworzą w nim gabinet bądź miejsce do odpoczynku, a jeszcze inni wypełnioną roślinnością oranżerię.

Konstrukcja

Ogród zimowy składa się najczęściej z bardzo lekkich aluminiowych szkieletów i, odpornego na warunki pogodowe i uszkodzenia, szkła hartowanego. Takie szkło może być bezbarwne, lekko przyciemniane bądź barwione. Może być dodatkowoOranżeria pokryte specjalną powłoką, która uchroni je przed nagrzaniem. Cała budowa koniecznie musi mieć odpowiednio skonstruowaną wentylację i, najlepiej, także ogrzewanie, co pozwoli nam przebywać w ogrodzie zimowy także wczesną wiosną, późną jesienią i zimą. Ponadto dach powinien być nachylony, dzięki czemu nie będzie gromadził się na nim śnieg, co może realnie zagrozić lekkiej konstrukcji. Najlepiej zdecydować się na firmę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania co do konstrukcji i wykonania ogrodu zimowego.

Zezwolenia budowlane

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, budowę ogrodu zimowego najlepiej zaplanować jeszcze na etapie pracy nad projektem domu. Nieco trudniejszym zadaniem, ale całkowicie wykonalnym, jest dopasowanie nowej dobudowy do istniejącego już budynku. Warto zauważyć, że jeśli ogród zimowy nie przekracza 35 metrów kwadratowych to nie potrzeba na jego budowę żadnych zezwoleń.

Jak urządzić?

W takim ogrodzie najlepiej stworzyć miejsce do wypoczynku w otoczeniu roślin. Zimą można tam wypoczywać i spoglądać na, znajdujący się w ogrodzie, śnieg. Doskonale nadaje się także do tego, aby przekształcić go w oranżerię. Jeśli zadbamy o odpowiednią temperaturę możemy następnie umieścić w nim nawet egzotyczne rośliny i cieszyć się nimi przez cały rok. Ogród zimowy można potraktować jako pewnego rodzaju „przechowalnię” dla roślin ogrodowych, które nie są niestety odporne na mróz. Ogród zimowy doskonale zdaje egzamin także jako przeszklona jadalnia czy salon. Będzie też znakomitym gabinetem i miejscem do pracy w domu – we wszystkich takich przypadkach rośliny będą tylko dodatkiem, uzupełnieniem całego wnętrza i wystroju. Warto się jednak na nie zdecydować – jak wykazały badania odprężają, wprowadzają w dobry nastrój i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej komfortowe. Ogród zimowy czy oranżeria mogą być także przedłużeniem tradycyjnego ogrodu.

Lokalizacja

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja ogrodu. Warto wiedzieć, że umiejscowienie go od strony wschodniej bądź zachodniej umożliwia uzyskanie w nim łagodnego światła i umiarkowanej temperatury. Takie warunki wydają się najbardziej korzystne. W przypadku strony południowej może być pewien kłopot – letnie temperatury będą bardzo wysokie, jeśli decydujemy się umiejscowić ogród właśnie w tym miejscu najlepiej od razu zainstalować w nim klimatyzację i rolety. Natomiast od strony północnej będzie na pewno brakować słońca. Dobrze tam będą się czuć tylko te rośliny, które lubią przebywać w cieniu. Warto wtedy postawić na przeszklony dach.