Inwalidzi też chcą zobaczyć świat z lotu ptaka

Ciężko być inwalidą, zwłaszcza takim sparaliżowanym od pasa w dół. Nie można chodzić, nie można pływać, nie można się wspinać, nie można nic. Nie można nawet obejrzeć panoramy swojego miasta, bo przecież po schodach nie da się wyjechać wózkiem inwalidzkim.

Miasta coraz bardziej dostępne dla inwalidów

Jest na to jednak rada – zewnętrzna winda dla niepełnosprawnych. Instalacja takiej windy pozwoli osobie poszkodowanej cieszyć się wspaniałymi widokami na równi z pełnosprawną częścią społeczeństwa. Co ważne, umieszczenie tej windy na zewnątrz pozwala uniknąć schodów prowadzących do budynku lub takich znajdujących się na przykład w głównym hallu. Nie ma potrzeby przebudowy budynku pod kątem wózków inwalidzkich, ponieważ winda jest zewnętrzna, a to zaoszczędzi dla nas sporą sumę pieniędzy.

Przykładowe modele wind dla inwalidów znajdziesz na: http://platformy-przyschodowe.pl

Koszty budowy windy

Mówiąc o kosztach trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż jest to droga inwestycja. Z pomocą przychodzi nam rynek wtórny bo dlaczego nie mogłaby to być winda dla niepełnosprawnych używana? Jeśli wykonamy porządny research, a przed zakupem obejrzymy dźwig osobowy z ekspertem powinna posłużyć nam wiele lat. Jest też rozwiązanie dla osób prywatnych, rynek nie zostawi człowieka w potrzebie na pastwę losu.

Jeśli tylko mamy odpowiednią ilość pieniędzy, możemy zamówić montaż urządzeń dźwigowych w domu. Jaka to musi być wygoda! Zamiast wnosić chorą teściową po schodach, a następnie wracać po wózek, martwić się po wyjściu z domu, czy nie będzie potrzebowała skorzystać z tego drugiego piętra wystarczy zamontować windę w domu i poszkodowana kobieta będzie mogła odzyskać część samodzielności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *